O autospecială SMURD a fost implicată într-un eveniment rutier în această dimineață, pe raza localității Tulucești din județul Galați. În urma impactului cu un alt autoturism, vehiculul de intervenție a fost proiectat în afara carosabilului, oprindu-se într-un șanț de la marginea drumului.
Conform primelor date de la fața locului, incidentul a fost provocat de un șofer care a pătruns pe contrasens într-o curbă periculoasă. Autoturismul a lovit autospeciala care circula regulamentar și în care se aflau cinci pompieri care se deplasau către locul de muncă.
Potrivit informațiilor publicate de wowbiz.ro, accidentul s-a soldat exclusiv cu pagube materiale, nicio persoană neavând nevoie de îngrijiri medicale. Toți cei șase bărbați implicați în coliziune au scăpat nevătămați.
Polițiștii sosiți la fața locului au utilizat aparatul etilotest pentru verificarea conducătorilor auto, rezultatele fiind negative în ambele cazuri. Oamenii legii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs coliziunea.