În cadrul emisiunii „Casa iubirii”, difuzată la Kanal D și prezentată de Andreea Mantea, tensiunile dintre concurenți continuă să escaladeze.
Conform informațiilor furnizate de Kanal D, în ediția de mâine, 13 iunie 2026, Daniela va face o serie de afirmații surprinzătoare la adresa Carolinei. Aceasta susține că rivala sa ar încerca să se apropie de Valentin, motivată de sentimentele pe care, în opinia Danielei, Carolina le-ar mai avea pentru acesta.
În timpul emisiunii, Andreea Mantea va încerca să clarifice situația, adresându-i Danielei o întrebare directă despre intențiile Carolinei: „Ești convinsă că se apropie Carolina de Valentin în mod intenționat, pentru a te deranja pe tine?”
Răspunsul Danielei va reflecta starea de iritare a concurentei, aceasta recunoscând că a observat anumite comportamente care au deranjat-o: „Poate acolo încă mai e ceva. Am mai observat asta (n.r.: a văzut cum Carolina s-ar ține după Valentin), dar în general nu am stat atentă. Dar acum, fiind situația, parcă am luat foc”.
Conflictul dintre cele două concurente a luat amploare, Daniela exprimându-și nemulțumirea față de modul în care Carolina ar încerca să intre în grațiile lui Valentin. La rândul său, Carolina a fost surprinsă de concluziile trase de Daniela în urma discuțiilor purtate în „Casa iubirii”.