ȘOC în „Casa Iubirii”! Decizia RADICALĂ luată de Andreea Mantea după ce…

Mihai este concurentul care a plecat brusc din show-ul matrimonial „Casa iubirii”, difuzat la Kanal D, invocând motive de ordin personal și faptul că nu s-a adaptat formatului emisiunii. Anunțul oficial a fost făcut de moderatoarea Andreea Mantea în ediția de marți, 23 iulie, imediat după ce participantul a ales să părăsească platoul de filmare.

Conform informațiilor furnizate de Kanal D, Andreea Mantea a detaliat circumstanțele plecării acestuia, menționând că tânărul a fost extrem de afectat: „Din păcate, Mihai nu mai este, astăzi, aici, cu noi. A decis să iasă din Casa iubirii.(…) Aseară ne-a spus că nu se regăsește. Mai mult decât atât, după ce am fost sunați de el, ne-a sunat și tatăl lui. Înțeleg că s-a consumat foarte tare Mihai, înțeleg că a plâns și a spus că el nu mai poate să intre în emisiune”.

Prezentatoarea a explicat că intervenția telefonică a tatălui lui Mihai a contat decisiv în hotărârea echipei de producție de a încheia colaborarea cu acesta: „A făcut câteva afirmații despre starea lui Mihai și despre felul lui de a fi. Acel lucru ne-a îngrijorat și am luat decizia că trebuie să ne despărțim de el, să ne luăm la revedere și să îi spunem că ne pare rău că nu a reușit să se bucure de această experiență”.

Mihai a ales să plece din emisiune chiar în timpul filmărilor, simțindu-se copleșit de situație, fără a mai aștepta interacțiunea directă cu Andreea Mantea pentru a-și lua rămas-bun. Restul concurenților au reacționat cu confuzie, în timp ce moderatoarea a decis să păstreze discreția cu privire la detaliile conținutului discuțiilor telefonice avute cu fostul concurent și cu tatăl acestuia.

Etichete:
© 2025-2026 Editorial.ro