Andreea Marin pe patul de spital, după anestezie! Ce au descoperit medicii și ce se întâmplă după despărțire

Andreea Marin a trecut recent printr-o intervenție medicală realizată sub anestezie, vedeta TV împărtășind experiența cu urmăritorii săi din mediul online. Potrivit informațiilor furnizate de wowbiz.ro, fosta prezentatoare a publicat o fotografie de pe patul de spital pentru a-și liniști fiica, aflată în prezent în străinătate.

Vedeta a ținut să precizeze că rezultatele investigațiilor sunt pozitive, medicii confirmând că organele sale interne sunt sănătoase, în ciuda unor simptome care se acutizaseră în ultima perioadă. Andreea Marin a explicat că starea sa de rău a fost generată mai degrabă de factori psihologici și de ritmul de viață epuizant.

„Nu e cea mai reușită poză, dar nici nu trebuie să fie și nu era menită să ajungă aici: am făcut-o în primele minute după trezirea din anestezia necesară pentru o intervenție medicală, eram pe un pat de spital la (…) și zâmbeam aparatului doar ca să o încurajez pe fiica mea ce aștepta vești de la mine cu emoție, avea nevoie să mă știe bine, știind că nu poate fi lângă mine ieri, ea e deja plecată peste ocean spre noua etapă din viața ei. Dar totu-i bine când se termină cu bine: medicii minunați pe mâinile cărora m-am aflat ieri la (…) mi-au dat de veste că suspiciunile posibile care să explice simptomele acutizate recent nu se confirmă, fizic organele interne sunt bine”, a transmis aceasta pe rețelele sociale.

În același mesaj, vedeta a vorbit deschis despre impactul pe care stresul cronic, lipsa somnului și anxietatea îl pot avea asupra organismului. Ea a mărturisit că s-a confruntat cu atacuri de panică și senzații de sufocare, avertizându-și fanii despre importanța stabilirii unor limite personale pentru a evita epuizarea fizică și psihică.

„Despre ce pot face, însă, stresul profund, grijile pe termen lung care nu te lasă să dormi luni la rând, problemele interioare sufletești nevindecate din trecut și adâncite de altele din prezent pe care le tot eviți și ascunzi, anxietatea ajunsă la atacuri de panică, senzația acută de lipsa de aer, etc, vă voi povesti altădată. Cert e că, uneori, viața îți poate fi dată peste cap și calitatea ei poate să scadă îngrijorător, iar dacă nu îndepărtezi ceea ce îți creează acest serios dezechilibru, poți ajunge din om, neom, cum se spune. Cu toată grija mea permanentă pentru sănătate, adeseori am luat pe umerii mei mult mai mult decât pot să duc, spunându-mi că eu sunt puternică și că… trebuie. Da, am putut, dar cu un cost pe care trebuie să învăț să îl evaluez corect, înainte de a mi-l asuma… sau nu”, a completat Andreea Marin.

Aceste probleme de sănătate survin într-o perioadă marcată de schimbări majore în plan personal. Recent, Andreea Marin a confirmat oficial despărțirea de partenerul ei, Adrian Brâncoveanu, după o relație care a durat opt ani.

„Da, este adevărat, eu am luat această hotărâre de mai mult timp, însă fiind o relație longevivă în care m-am implicat profund, nu a fost o decizie ușoară și nu am simțit să vorbesc despre asta, prefer să îmi respect intimitatea în continuare și vă mulțumesc pentru înțelegere”, a declarat vedeta referitor la separarea de fostul diplomat.

Etichete:
© 2025-2026 Editorial.ro