Oana Zăvoranu, îngenuncheată de durere! Cine este bărbatul care s-a stins subit: El mi-a salvat viața!

Oana Zăvoranu traversează o perioadă extrem de dificilă după pierderea uneia dintre cele mai apropiate persoane din anturajul său. Marius, cel care i-a fost angajat și prieten devotat timp de 16 ani, a încetat din viață în urma unui stop cardio-respirator. Tragedia a avut loc vineri, 26 iulie, iar vedeta mărturisește că încă se află în stare de șoc.

Conform informațiilor publicate de wowbiz.ro, bărbatul a murit fulgerător chiar în timp ce se pregătea să meargă la serviciu. Soția acestuia l-a găsit fără suflare la masă, iar manevrele de resuscitare efectuate timp de o oră au fost, din păcate, fără succes.

„Încerc, mai greu ca oricând să îmi revin… și să revin la viața care indiferent cât de grea este, trebuie să meargă mai departe, în memoria Lui și a celor pe care îi iubesc…”, a transmis Oana Zăvoranu prin intermediul unei postări pe rețelele sociale.

Legătura dintre cei doi era una extrem de puternică, vedeta considerându-l pe Marius un membru al familiei. Ea a dezvăluit că acesta a jucat un rol crucial în viața sa, salvând-o dintr-o situație critică în urmă cu mai mulți ani.

„Cuvintele nu pot cuprinde toată durerea pe care o am in inima si suflet. Am pierdut Vineri, 26 Iulie (zi blestemata pentru mine si ai mei) cel mai iubit OM, dupa soțul meu și Bebitu a noastra. Marius, mi-a fost timp de 16 ani, TATA, FRATE, SFATUITAOR, AJUTOR, STALP… si cel mai loial si bun si cuminte si inegalabil om in casa noastra. Marius nu a fost angajatul nostru, Marius stia sa faca TOT… de aceea tot ce e in casa este facut de mainile lui… MARIUS A FOST FAMILIA MEA ASTA TARE MICA… si un OM CARE NU POATE FI INLOCUIT”, a explicat „Querida”.

Oana Zăvoranu a vorbit cu recunoștință despre loialitatea acestuia, amintind un episod dramatic din anul 2012: „Datorita lui Marius traiesc, in 2012 cand eram la un pas sa mor, el singur m-a tarat in dus si a sunat la 5 Smurduri ca sa ma salveze. Marius isi terminase cafeaua ieri, isi facuse un dus si se pregatea sa vina la munca, la noi, la a doua casa a lui pe care o iubea ca pe a lui. L-a gasit sotia lui cu capul pe masa si timp de o ora au incercat sa il resusciteze…stop cardiac…”

„Iti multumesc ca am avut privilegiul de a te avea 16 ani in viata mea si astept sa ne revedem in cer, acolo unde nimic nu mai doare si totul se spune ca e pace si iubire. Te iubesc Marius al meu unic, imi lipsesti Marius al meu bun, imi e cumplit de dor de tine si nu stiu ce am sa ma mai fac eu fara tine in viata mea. Te iubesc Tatal, Prietenul, Ocrotitorul si Cel mai loial om din viata mea asta grea. Te voi iubi pana la moarte, nu va trece o zi fara sa fii in sufletul si in inima mea. Cu inima sfasiata, cu sufletul tandari, te ador sufletul meu bun, Oana”, a încheiat vedeta mesajul său emoționant.

Etichete:
© 2025-2026 Editorial.ro