Descoperire macabră într-o casă din Italia. Ce a găsit o româncă în locuință când s-a întors la soțul ei de 39 de ani

Un incident tragic a avut loc în localitatea italiană Latina, unde un cetățean român în vârstă de 39 de ani a fost descoperit fără suflare în propria locuință. Descoperirea a fost făcută duminică, pe data de 21 iunie, chiar de către soția acestuia, care a sunat imediat la numărul de urgență pentru a solicita ajutor.

Echipajele medicale sosite la fața locului nu au mai putut face nimic pentru a-l salva pe bărbat, fiind nevoite să constate decesul. Conform publicației italiene Il Messaggero, citată de Știrile Kanal D, principala ipoteză investigată de polițiști în acest moment este varianta unei sinucideri.

Trupul neînsuflețit al românului a fost ridicat și transportat la institutul de medicină legală, unde medicii vor efectua autopsia. Această procedură este esențială pentru a determina cu exactitate circumstanțele care au dus la moartea bărbatului.

Autoritățile locale din Italia au demarat o anchetă și continuă cercetările pentru a reconstitui ultimele ore din viața românului și pentru a confirma cauza oficială a decesului, în timp ce familia se pregătește de funeralii.

Etichete:
© 2025-2026 Editorial.ro