Un nou concurent a intrat în emisiunea „Casa iubirii” difuzată la Kanal D, arată informațiile publicate de Kanal D. Noul participant este Sergiu Ionescu, în vârstă de 23 de ani. El este originar din Alexandria și locuiește în București de cinci ani.
Tânărul este antrenor de doi ani și a absolvit Facultatea de Sport pe partea de kinetoterapie. De asemenea, el a practicat handbal timp de 14 ani și este zodia Balanță. Concurentul a intrat în emisiune pentru a-și găsi o persoană potrivită, dorindu-și o familie și doi copii.
Întrebat de Daniela dacă a venit cu un top, noul concurent a răspuns: „Simpatizez niște persoane, nu pot să zic că am venit cu un top, dar toate sunteți super frumoase. Vreau să las puțin timpul să treacă să se prindă pe parcurs. Simpatizez cam 3 persoane”.
În privința trecutului său amorous, tânărul a precizat că a avut trei relații serioase. Ultima dintre acestea s-a încheiat în urmă cu un an și jumătate. Întrebat de Andreea despre acest subiect, el a explicat: „Vreo trei. Ultima s-a încheiat acum un an jumătate din cauza infidelității. Am fost înșelat. Am aflat de la o prietenă de a ei”.
Despre viitoarea sa parteneră, Ionescu a declarat că își dorește ca aceasta să fie loială, comunicativă și să știe ce își dorește. El vrea respect reciproc, comunicare și timp de calitate, recunoscând totodată că este gelos atunci când are un motiv întemeiat.